Vize firmy      Výhody      Partner      Kontakt             ces    deu    eng       
Firmy Kandidáti
Místo pracoviště

Sektor
Členské přihlášeníDURA Automotive CZ, k.s.
Všechny inzeráty
Kontaktní údaje

Adresa
Riegrova 495
PSČ / Město
38818 Blatná
Země
CZ
Více informací
Internetové stránky
http://duraauto.jobs.cz/
Obchodní sektor
Průmysl, Výroba
Počet zaměstnanců
1000 ->>>
Popis firmy

Historie podniku

Společnost DURA Automotive CZ, k. s. se sídlem v Blatné vznikla již v roce 1995. Původní název společnosti byl SHADE, s. r. o. Jméno DURA nese společnost po své nové mateřské společnosti, kterou se v rámci celosvětové globalizace automobilového průmyslu stala americká nadnárodní společnost DURA AUTOMOTIVE SYSTEMS, se sídlem v americkém Detroitu. Tento koncern má ve světě kolem 85 závodů, v České republice mimo Blatnou a Strakonice má ještě jeden závod v Kopřivnici na Severní Moravě.

Společnost DURA Automotive CZ, k. s., má tři výrobní závody, hlavní závod a centrála se nachází v Blatné, ve Strakonicích se nacházejí další dva výrobní závody.

Blatná                                                  Strakonice

Výrobní program

Hlavním výrobním programem blatenského závodu je výroba karosářských dílů pro finálního zákazníka, tedy automobilky. Mezi tyto výrobky patří zejména výroba ocelových a hliníkových nosníků přístrojové desky pro vozy Audi, VW Passat, BMW, výroba vložených dveřních rámků pro vozy Ford Focus, VW Golf, Citroen, Škoda Fabia, hliníkové dveřní moduly pro Audi, lepené hliníkové dveře pro Smart Roadster a v neposlední řadě dveřní rámy pro vozy Ford Fiesta a Fusion.

Ve Strakonicích má společnost DURA dva závody. V závodě na výrobu okenních modulů se kompletují zadní boční okna pro vozy Audi, Volvo, BMW Golf a v neposlední řadě posuvné dělící okno pro VW Transporter. Závod lakovna je specializován na povrchovou úpravu vzhledových dílů automobilů. Závod je vybaven nejmodernější práškovou lakovací linkou v Evropě. Výrobní program zahrnuje lakování okrasných lišt pro vozy Ford Focus, Ford Mondeo, VW Passat a další.

Postavení na trhu

Výrazným charakteristickým rysem firmy je její orientace na týmovou práci, důraz na maximální produktivitu práce a samozřejmě orientace na zákazníka. Tato filozofie, kterou management firmy prosazuje od konce 90-tých let, se vyplatila. Firma bývá každoročně hodnocena v TOP 100 nejlepších českých firem, neustále zvyšuje svůj obrat a zisky. Další výraznou změnou je i změna charakteru výroby. Na počátku podnikání v Blatné byl mateřskou firmou kladen důraz na nízkou cenu pracovní síly a výrobky zde vyráběné měly značný podíl ruční práce. Dnes je situace výrazně jiná. Vysoká odbornost a jazyková znalost zaměstnanců firmy DURA ruku v ruce s vynikající kvalitou a vysokou produktivitou práce prezentuje firmu jako moderní podnik evropského formátu, který je schopen využívat a pracovat s těmi nejmodernějšími technologiemi.


Nahlásit firmu   

© epiframe medienentwicklung